חשוב שתכירו: 5 אפליקציות חשובות ומצילות חיים

הסמארטפונים הם ללא ספק מכשירים שימושיים מאוד בחיים המודרניים. האפשרות של התקנת אפליקציות מסוגים שונים, היא בין הסודות הגלויים להצלחתם הגדולה ולפופולאריות המתמשכת שלהם. אחד התחומים שבהם אפשרות זו הוכיחה ומוכיחה את עצמה, הוא בכל הנוגע להצלת חיים ולסיוע במקרי חירום. אלה חמש אפליקציות, אשר ממחישות זאת ועשויות לסייע גם לכם.

מניעת שכחת ילדים ברכב

למרבה הצער, שכחת ילדים ברכב היא עדיין תופעה לא נדירה. עם מזג האוויר הישראלי בקיץ ובכלל, עלולות להיות לה תוצאות טראגיות. למרות שמודעות לנושא זה היא דבר חשוב ומציל חיים, מסתבר בפועל שזה לא מספיק. שוב ושוב, אנו שומעים על מקרים בהם הדבר קרה, עם תוצאות שבהחלט כדאי בעתיד למנוע. למרות כל ההד התקשורתי שהדבר מקבל ובצדק, נראה שתופעה זו לא נפתרת לגמרי. אין לכך פתרון קסם מושלם. אך אחד האמצעים למניעת שכחת ילדים ברכב שמסייע מאוד, הוא שימוש באפליקציות עזר לנושא זה. זו היא גם גישה פשוטה למדי – כולם יודעים להוריד אפליקציה ולרוב, קל מאוד להשתמש בה. הטלפון הסלולארי נמצא עם ההורים תמיד – אותו משום מה לא שוכחים. אפליקציות אלה מסוגלות לספק תזכורות שונות, אשר עשויות לסייע להורים עם חיים עמוסים, עשירי הסחות דעת.

מד"א שלי – סיוע מיידי, הדרכה בעזרה ראשונה ועוד

התאגיד הציבורי מגן דוד אדום מציע אפליקציה מיוחדת (“מד”א שלי”), אשר עשויה לסייע במקרי חירום רפואיים מסוגים שונים. בין תכונותיה השימושיות:

  • יצירת קשר מהירה – חיוג מהיר למד"א ותקשורת ישירה עם אנשי מד"א.
  • העברת מידע חיוני למד"א – שליחת מיקומכם למד"א. אם הזנתם במערכת פרטים, כולל מידע רפואי, גם הוא יישלח למד"א.
  • הדרכה – הדרכה לגבי עזרה ראשונה ומצבי חירום רפואיים מסוגים שונים.

 

 

Find Friends Pro – שיתוף מיקום

סוג חשוב ובולט של אפליקציות מצילות חיים, הן אפליקציות שמתפקדות בדומה ללחצן מצוקה. הן שולחות הודעה לרשימת אנשי קשר בבת אחת. חלקן משתמשות בנתוני מיקום מהסמארטפון. גישה אחרת, היא לעדכן רשימת אנשי קשר לגבי המיקום שלכם באופן אוטומטי ורצוף. אחת הדוגמאות הבולטות לכך, מספקת אפליקציית Find Friends Pro.

Offline Survival Manual – מדריך הישרדות

אפליקציה זו מספקת מדריך להישרדות במצבי חירום שונים. זאת, ללא צורך בחיבור לרשת של ספק אינטרנט – המדריך מותקן באופן קבוע בסמארטפון. הוא יכול לשמש גם במקרי חירום וגם לשם תרגול, כאשר נמצאים בטיול. המידע שכלול בה, הוא למשל:

  • אש – כיצד להדליק אש לשם חימום, הגנה מבעלי חיים וסימון מיקומכם.
  • מחסה – כיצד לא להיפגע מתנאי הסביבה, בעזרת הקמת מחסה.
  • מציאת מזון ומים – כולל היכולת להשתמש בצמחייה הטבעית.
  • סיכונים מחיות שונות – וכיצד להתמודד איתם.
  • הישרדות בסביבות מסוגים שונים – כגון מדבר. כולל הישרדות במזג אוויר קר.
  • הישרדות בים – ישנם מקרים שבהם נסחפים לעומק הים או נמצאים בשייט ודבר מה משתבש. כיצד שורדים זאת?

Compass Steel – מציאת כיוון

בשעת חירום, שימושי ולעתים קריטי לדעת היכן אתם. במקרים רבים, חיוני גם מידע בסיסי לגבי כיוונים – איפה הצפון? לעתים במקרי חירום, בלילה, כשהכוכבים לא גלויים, הדבר לא תמיד ברור או ידוע. אפליקציה שמספקת מצפן בסמארטפון, היא פתרון פשוט לכך, אשר עשוי לעתים להציל חיים. למשל אפליקציית Compass Steel.

לסיכום

כדאי להיות מודעים לאפשרויות החשובות, שאפליקציות מציעות בהקשרים של מצבי סיכון לחיים. ככל שאתם נמצאים במצבים כאלה באופן קבוע וגם אם באופן זמני, כדאי לבדוק אם יש אפליקציות שעשויות לסייע במקרה חירום או לשם מניעתו. לא פעם, תמצאו באופן כזה אפליקציות שימושיות מאוד ומסייעות. וכן – אפילו מצילות חיים.

נגישות