פאנלים סולאריים על גג בית העסק: בעד ונגד

שוקלים להתקין פאנלים סולאריים על הגג של העסק שלכם? אתם במקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה זה פאנלים סולאריים, אילו פרמטרים יסייעו לכם להחליט האם ההשקעה כדאית ומה חשוב לדעת לפני שמתקינים.

מה זה פאנל סולארי?

לפני שאנחנו מתמקדים בכדאיות של ההשקעה, כדאי לדעת הכול על פאנלים סולאריים. פאנל סולארי הוא פאנל סיליקון מיוחדת שמותקן על הגג והתפקיד שלו הוא לאגור את אנרגיית השמש על מנת שאתם תוכלו להשתמש בה כדי להפיק חשמל בצורה עצמאית. איך זה עובד בפועל? הפאנל הסולארי הוא חלק ממערכת סולארית שהתפקיד שלה הוא להמיר את אנרגיית השמש לחשמל שבו תוכלו להשתמש עבור הצריכה של העסק שלכם.

בתוך כך, כשאתם מתקינים פאנלים סולאריים על הגג אתם למעשה הופכים את העסק שלכם למפיק חשמל עצמאי לחלוטין. אז אם גם אתם שוקלים להתקין פאנל סולארי על גג העסק שלכם ומתלבטים האם ההשקעה הזו שווה לכם, אתם צריכים לתת את הדגש על הפרמטרים הבאים.

התקנת פאנל סולארי בעסק – הפרמטרים שיעזרו לכם להחליט

בעלות על המבנה – אם המבנה של העסק שלכם הוא בבעלותכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשקול ולהשקיע בפאנלים סולאריים. לעומת זאת, אם המבנה לא שלכם ואתם שוכרים אותו, אין שום סיבה שתיקחו על עצמכם את ההשקעה הזו, יכול להיות שמחר לא תהיו שם.

סוג העסק שלכם – לפני הכל אתם צריכים לדעת שהתקנת פאנלים סולאריים על הגג זה עסק לא זול בכלל. לכן, לפני שאתם ממהרים לבצע את ההתקנה ולהשקיע את הכסף הזה, אתם צריכים לשאול את עצמכם האם העסק הזה הולך לשרוד לטווח ארוך. כשאנחנו מדברים על טווח ארוך אנחנו מתכוונים לתקופה של לפחות עשר שנים קדימה, אחרת אין טעם להשקעה הזו.

סוג הגג – באופן כללי נוכל לומר שפאנלים סולאריים מעט פחות יעילים על גגות שטוחים, מכיוון שהם פחות חשופים לשמש. לעומת זאת, אם יש לכם גג רעפים תוכלו להפיק 30% יותר חשמל מאשר על גג שטוח. כמובן שאת הפרמטר הזה יצטרך לבדוק גורם מקצועי מוסמך בשטח.

גודל הגג – ככל שהגג של העסק שלכם גדול יותר, כך תוכלו להתקין עליו יותר פאנלים סולאריים. ככל שיש לכם יותר פאנלים סולאריים על הגג, כך תפיקו יותר חשמל. אם הגג של העסק שלכם מאד קטן, אנחנו לא בטוחים שזה שווה את ההשקעה הזו.

המיקום הגיאוגרפי – למיקום של העסק שלכם יש גם הכרעה בכל הקשור להחלטה האם להשקיע או לא. לדוגמא, עסק שהגג שלו פונה לכיוון דרום יפיק יותר חשמל מאשר עסק שהגג שלו פונה לכיוון מערב.

פאנלים סולאריים על גג בית העסק: בעד ונגד

מה חשוב לעשות לפני שמתקינים?

אם לקחתם את ההחלטה להתקין פאנלים סולאריים על הגג של העסק, זה עדיין לא אומר שאתם יכולים לצאת אל הדרך. ראשית, אתם צריכים להשיג את כל האישורים הנדרשים והחברה שדרכה תבצעו את הפרויקט תסייע לכם בזה. אולם, לפני הכל חשוב שגורם מקצועי יגיע אליכם לשטח, יבדוק את הנתונים על הגג וייקח את ההחלטה המקצועית הנכונה עבורכם. זה הכל, לאחר שתתקינו את הפאנלים הסולאריים אתם תוכלו להירשם במשרד התשתיות כספקי אנרגיה, כך שכבר בחודש הראשון תזכו לראות רווחים עם חשבון חשמל מזערי בלבד.

לסיכום

אם אתם מנהלים עסק ושוקלים להשקיע בפאנלים סולאריים, יש מגוון רחב של פרמטרים שאתם צריכים לקחת בחשבון. גם אם אתם מחליטים שההשקעה משתלמת, אנחנו ממליצים לכם לפנות לגורם מקצועי שיבחן את ההיתכנות של ההתקנה.

נגישות