אי אפשר לעבוד מהבית כשמערכת היחסים הזוגית משתבשת. הגיע הזמן לעשות משהו

אנשים רבים בעידן המודרני מעדיפים לעבוד מהבית מאחר שמדובר בתנאי העסקה גמישים ונוחים יותר עבור לא מעט מועסקים במשק. עם זאת, העבודה מהבית עשויה להיות גם קשה ביותר ומלאת הסחות דעת, במיוחד כאשר מערכת היחסים הזוגית עולה על שרטון ומתח רב שורר בבית בין בני הזוג. מה ניתן לעשות במקרה כזה, האם טיפול זוגי עשוי לסייע? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

טיפול זוגי – יתרונות

טיפול זוגי הוא טיפול בו לוקחים חלק שני בני הזוג ומטפל/ת מוסמך/ת מתחום בריאות הנפש. בין אם אתם חווים משבר בזוגיות ובין אם לאו, חשוב מאוד שתדעו כמה שיותר על הטיפול והיתרונות שלו כדי שבעת הצורך לא תחששו לפנות לטיפול כזה, ולא תדחו את הטיפול לדקה ה-90. טיפול זוגי יכול לסייע לכם לזהות את הגבולות הקיימים בזוגיות, ליצור שפה משותפת עם בן או בת הזוג, לתאם ציפיות בזוגיות, לשתף פעולה עם בן או בת הזוג שלכם ועוד. כמו כן, טיפול כזה יכול להעניק לכם כלים מצוינים להתמודדות עם משברים וקונפליקטים אם וכאשר הם צצים, והוא אף עשוי לעזור לכם להימנע מגירושין או פרידה.

למי מתאים טיפול זוגי?

טיפול זוגי יכול להתאים לקשת רחבה של זוגות המעוניינים לחלוק זה עם זה עם חייהם ולנהל חיים משותפים. ניהול של חיים משותפים עם אדם אחד למשך כל כך הרבה זמן, גם כאשר מדובר באדם שאנחנו הכי אוהבים, עלול להוביל למשברים, לחילוקי דעות וללא מעט קונפליקטים הנובעים ממתח וחוסר תקשורת. לפיכך, טיפול זוגי עשוי לסייע לזוגות המתמודדים עם מקרים של בגידה באמון, תקשורת לקויה, קונפליקטים שבני הזוג מתקשים לגשר עליהם, אובדן אינטימיות ועוד.

בניגוד לדעה הרווחת, לא רק זוגות במשבר מגיעים לטיפול זוגי. ישנם לא מעט זוגות הבוחרים להגיע לטיפול זוגי במטרה להעצים את הקשר שלהם ולחזק את הבסיס הטוב שיש להם יחד. זאת מאחר שטיפול זוגי יכול להעניק לבני הזוג כלים מקצועיים להתמודדות עם משברים וריבים כאשר הם מתרחשים, שהרי אין זוג שאינו מתמודד עם משברים כאלה מדי פעם. כמו כן, טיפול זוגי מומלץ גם עבור זוגות שכבר נמצאים בתהליכי פרידה או גירושין, אך מעוניינים להתגרש נכון ולהותיר טעם טוב ליחסים ביניהם, במיוחד כאשר ישנם ילדים משותפים בתמונה. חשוב לציין כי טיפול זוגי הוא תהליך מחייב שבו שני בני הזוג צריכים לשתף פעולה עם המטפל במידה שווה, להיפתח זה לזה ולהקשיב לכל הצדדים.

 

 

הסימנים שמעידים שהגיע הזמן לפנות לטיפול

אם אתם מתלבטים אם לפנות לטיפול זוגי, הסימן העיקרי שאמור להתריע בפניכם שכדאי להגיע לטיפול כזה טמון בהרגשה הפנימית שלכם. אם הקשר שלכם עם בן או בת הזוג חשוב לכם וישנה אהבה, מומלץ להציע לבן או לבת הזוג להגיע לטיפול זוגי. סימנים העשויים להעיד על קושי במערכת הזוגית בדרך כלל קשורים בפערים בתקשורת היוצרים מתחים, קונפליקטים וריבים עליהם אתם מתקשים לגשר. כמו כן, יכול להיות משבר נקודתי (כמו בגידה, אובדן של אדם קרוב, פיטורין, מעבר דירה ועוד) שעלול לגרום למתחים רבים בבית ובמקרה זה, טיפול זוגי עשוי להיות הפתרון האידיאלי.

סיכום

לסיכום, כשהאווירה בבית מתוחה, כמעט בלתי אפשרי לעבוד כמו שצריך. אם אתם מרגישים קושי במערכת היחסים שלכם, ייתכן שפנייה לייעוץ מקצועי תוכל לסייע.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות