למה חשוב להתאים את האתר העסקי שלכם למובייל?

יש לכם אתר עסקי? אין ספק שאתם בכיוון הנכון. אבל האם הוא מותאם למובייל? זו בהחלט שאלה חשובה ומשמעותית, ועוד יותר חשוב להבין מדוע זה חיוני להתאים את האתר לניידים. על כך נדון במאמר שלפניכם.

שנתחיל מההתחלה?

אתר עסקי הוא אחד מאפיקי השיווק הטובים ביותר לכל סוג של עסק, כשזה כמובן תלוי בפלטפורמה שדרכה האתר הוקם ובאופן הקידום שלו במנוע החיפוש. קידום אתרים אורגני הוא חלק בלתי נפרד משיווק העסק והאתר העסקי שלכם, משום שהוא זה שיאפשר לכם לטפס במעלה תוצאות החיפוש, להגיע לקהלים חדשים, להגדיל חשיפה ומכאן גם להגדיל את מעגל הלקוחות שלכם.

אז הבנו שקידום אתרים אורגני הוא חשוב, אבל איך זה קשור להתאמת האתר למובייל? שאלה טובה. ובכן, לא מזמן גוגל עדכנו כי אתרים שלא מותאמים למובייל יקבלו חשיפה נמוכה יותר, והם אף עשויים לרדת מתוצאות החיפוש. מדוע? כי כיום כולם גולשים דרך הניידים, ובחלק מהמקרים, אחוזי הגלישה מהנייד גבוהים יותר מאשר אחוזי הגלישה מהדסקטופ.

אז למה חשוב להתאים את האתר למובייל?

סיבה ראשונה טמונה בקידום האתר שלכם בגוגל. כדי שתוכלו להתקדם במעלה תוצאות החיפוש, האתר שלכם חייב להיות מותאם למובייל (לצד פעולות SEO נוספות כמובן). סיבה שניה קשורה לחוויית משתמש. תארו לכם מצב שבו אתם גולשים מהנייד, ומאוד רוצים לרכוש מוצר דרך אתר מסוים. בכל רגע נתון, אתם צריכים להגדיל את הטקסט או לנסות ללחוץ על כפתורים קטנים במיוחד כדי לבצע רכישה. במקרה כזה, סביר להניח שתצאו מהאתר, ואולי אף תרכשו את המוצר אצל המתחרים. בעל האתר פספס לקוח בגלל חוויית משתמש שאינה טובה.

אז מה עושים?

קודם כל, בודקים אם האתר שלכם מותאם, כשיש לא מעט כלים שיסייעו לכם לעשות זאת, ואפילו כלי חינמי של גוגל. אם האתר שלכם אינו מותאם, יש כמה דברים שניתן לעשות. ראשית, תוכלו ליצור אתר רספונסיבי, כלומר אתר שמתאים את עצמו באופן אוטומטי בהתאם למסך (וכך הוא מותאם גם לטלפונים ניידים, גם לטאבלט וכו'). אופציה אחרת היא ליצור אתר שמותאם למובייל, בין אם הוא ייעשה על אותו דומיין (שזה עדיף), ובין אם לא (שזה פחות מומלץ).

בהצלחה.

נגישות