האם אפשר ללמוד שיווק דיגיטלי לבד?

השיווק הדיגיטלי הפך לאחד התחומים המבוקשים ביותר בעשור האחרון, כשרבים מעוניינים ללמוד את התחום ולעסוק בו באופן מקצועי. כיום, יש לא מעט מכללות ואוניברסיטאות שמלמדות שיווק דיגיטלי (בין אם באופן כללי, ובין אם בקורסים ייעודיים והתמקצעות בתחום ספציפי), וההיצע בהחלט מאוד רחב. עם זאת, האם ישנה אפשרות ללמוד שיווק דיגיטלי לבד, והאם זה מספיק כדי לעבוד בתחום? התשובה לכך היא כן. נשמע מסקרן? ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב בנושא.

מקצוע מבוקש ותחום שצובר תאוצה

שיווק דיגיטלי הוא מקצוע מאוד מבוקש, זאת בשל העובדה שרבים הבינו את הפוטנציאל הגדול של התחום, ועל היכולת לקדם ולשווק עסקים ברשת על הצד הטוב ביותר. אם תעברו על מודעות הדרושים השונות, תראו שלא בהכרח יש צורך בתואר מקצועי או בתעודה, ובלא מעט מקרים – ניסיון וידע מקצועי יספיקו כדי לאפשר לכם להתקבל למשרות נחשקות במיוחד.

מה כולל השיווק הדיגיטלי? האמת היא שיש כל כך הרבה תחומים, החל מקידום ושיווק ברשתות החברתיות, קמפיינים ממומנים ועד לתחום ה- SEO (קידום אורגני בגוגל). בתור התחלה, כדאי לבחור את התחום שמעניין אתכם, משום שכל אחד מהתחומים הוא עולם ומלואו. כן חשוב ורצוי להכיר את כל תחומי השיווק הדיגיטלי באופן כללי, אבל בהחלט מומלץ לבחור נישה אחת (או שתיים), ולהתמקד בה.

האם אפשר ללמוד שיווק דיגיטלי לבד?

ללמוד לבד: זה אפשרי!

אז נכון, יש מגוון רחב של קורסים מקצועיים, עם סילבוס מסודר, שיקנו לכם תעודה בתחום, והאמת שהם לא רעים בכלל ואף יספקו לכם ערך גבוה. עם זאת, ניתן ללמוד את תחומי השיווק הדיגיטלי גם באופן עצמאי, אם זה באמצעות קורסים מקוונים בתשלום, קורסים חינמיים או קריאת מאמרים מקצועיים.

למה זה טוב? ובכן, קורס ייתן לכם את כל המידע התיאורטי שאתם צריכים. מה שאתם לא יודעים, זה שתחומי השיווק הדיגיטלי הם מאוד דינאמיים. האלגוריתם משתנה כל הזמן, יש חידושים ושינויים, וללא למידה עצמאית – הסיכויים להצליח בתחום קטנים, גם אם יש לכם תעודה או תואר. ולכן, מאוד חשוב להמשיך וללמוד לבד, גם אם החלטתם לקחת קורס מקצועי באחת המכללות או האוניברסיטאות.

אז איך עושים את זה?

האינטרנט מלא בתוכן מצוין, החל מסרטוני יוטיוב מקצועיים ועד לבלוגים איכותיים של סוכנויות דיגיטל ואנשי מקצוע. כל המידע זמין ונגיש לכם ברחבי הרשת (וכן, גם מידע חינמי).

בתור התחלה, כדאי לבחור את התחום שתרצו ללמוד, ולערוך חיפוש קצר ברשת, על מנת להבין מי בעלי המקצוע והבלוגרים החזקים ביותר בנישה. התחילו עם מדריכים בסיסיים שיאפשרו לכם ללמוד את הפלטפורמה ולהבין את המטרה שלה, ולאט לאט, תוכלו להמשיך למאמרים קצת יותר מורכבים ולמדריכים ממוקדים ומקצועיים. אגב, אנחנו מאוד ממליצים ללמוד לא רק מבלוגרים ומקצוענים בישראל, אלא גם ממקצוענים בחו"ל.

לצד כל הבלוגים וערוצי היוטיוב, יש גם מקורות מידע יותר פורמליים, כמו הסדנה הדיגיטלית של גוגל (מומלצת למתחילים), או הקורסים של פייסבוק. הם אמנם באנגלית, אבל זו הזדמנות מעולה לשפר את השפה, ולהכיר את כל המונחים בתחום – גם בשפה האנגלית. אגב בסוף הקורסים והסדנאות, תקבלו תעודה מקצועית.

רגע, לא סיימנו – יש גם לא מעט מידע בקבוצות הפייסבוק שעוסקות בתחום. יש קבוצות מקצועיות לכל נישה, ויש גם קבוצות ממוקדות בשיווק דיגיטלי. בקבוצות הללו תוכלו לשאול שאלות, ללמוד מניסיון של אחרים, ובעיקר לצבור ידע נוסף ולייצר אינטראקציות עם קולגות.

נכון, זה לא פשוט ללמוד תחום שלם לבד, ובייחוד כשמדובר בשיווק דיגיטלי – אבל זה בהחלט אפשרי. בהצלחה!

נגישות